درایو ABB ACS550

درایو ABB ACS550

نسل ACS یکی از معروف‌ترین نسل‌هایی است که برند ABB در زمینه درایو ( اینورتر) روانه بازار کرده است. درایو ABB ACS550 در میان هم نسل های خود مانند ACS350 – ACS850 و … به لحاظ امکانات و تکنولوژی‌های بکار رفته یک محصول میان رده محسوب می‌شود. این نسل در توان های 0.75KW تا 160KW طراحی و تولید شده است، در ادامه به برخی از ویژگی‌های این درایو پرداخته می‌شود.

درایو ABB ACS550

پنل اپراتوری درایو ABB ACS550  

این درایو مانند دیگر درایوهای نسل ACS  از دو مدل پنل اپراتوری بهره میگیرد :

  • پنل اپراتوری مدل BASIC

این پنل به لحاظ کلیدهای کنترلی تفاوتی با مدل بالاتر خود ندارد اما صفحه نمایش آن کوچکتر و به نسبت امکان نمایش محدودتری در اطلاعات را دارد.

درایو ABB ACS550
  • پنل اپراتوری مدل ASSISTANT

این پنل از صفحه نمایش بزرگتر و با قابلیت های نمایشی بیشتری به نسبت به مدل BASIC  برخوردار است. نمایش توضیحاتی در مورد فالت ایجاد شده ، امکان حالت Wizard برای پارامتردهی سریع تر و آسانتر ، توضیحات کافی در مورد کد پارامترها و …. از امکاناتی است که این پنل ارائه میدهد.

درایو ABB ACS550
درایو ABB ACS550

یاگرام سیم بندی مدار فرمان درایو ABB ACS550  

  • ورودی های دیجیتال : 6 ورودی دیجیتال DI1 – DI6  که همگی قابل تنظیم هستند برای این درایو در نظر گرفته شده است. نوع تحریک این ورودی ها با توجه به سیم بندی میتواند هم PNP و هم NPN باشد.
  • ورودی های آنالوگ : 2 ورودی آنالوگی با نامهای AI1  و  AI2  که با تنظیم دیپ سوئیچ های مربوطه میتوانند به دو صورت ولتاژی 0-10V  و جریانی 0-20mA  به کار گرفته شوند.
  • خروجی های آنالوگ : 2 خروجی آنالوگی جریانی AO1  و AO2  برای انتقال پارامترهایی نظیر سرعت، ولتاژ خروجی، فرکانس خروجی و …. در نظر گرفته شده اند.
  • خروجی های دیجیتال : 3 خروجی رله ای RO1 – RO2 – RO3  قابل تنظیم برای خروجی هایی نظیر فالت، حالت Ready و  ….. برای این درایو طراحی شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟