درایو GEFRAN ADL300

در میان تولیدکنندگان درایو ( اینورتر ) متعددی که در سراسر دنیا فعال هستند، برند ایتالیایی Gefran یکی از برندهای مطرح و با کیفیت به حساب می‌آید. این شرکت ایتالیایی سال‌های طولانی است که در زمینه ها و کاربردهای گوناگون اقدام به طراحی و تولید درایو نموده است. از جمله صنایعی که برند جفران در آن موفق بوده صنعت آسانسور و پله برقی است از اینرو در این مطلب با درایو GEFRAN ADL300 که برای کاربرد آسانسور ارائه شده است، آشنا می‌شویم.

درایو GEFRAN ADL300

ترمینال‌های قدرت درایو GEFRAN ADL300 :

  • ترمینال‌های ورودی سه فاز : L1 – L2 – L3
  • ترمینال‌های خروجی سه فاز ( اتصال به الکتروموتور ) :  U – V – W
درایو GEFRAN ADL300
  • ترمینال‌های ولتاژ خازن‌های قدرت : ترمینال C1 پایه مثبت مدار رکتیفایر، ترمینال C پایه مثبت مدار اینورتر و ترمینال D پایه منفی بخش مدار قدرت درایو می‌باشد.
  • ترمینال‌های مقاومت ترمزی : ترمینال‌های BR و C محل اتصال دو سر مقاومت ترمزی هستند.

* ترمینال های C1  و C که هر دو پایه مثبت هستند در صورت عدم نیاز به چوک یا فیلتر می‌بایست با سیم یا شین مناسب به یکدیگر متصل شوند.

** ترمینال D  به عنوان پایه منفی خازنها به جایی وصل نمی‌شود.
*** ترمینال ارت E درایو به همراه بدنه الکتروموتور و بدنه تابلو فرمان آسانسور و ….. 
باید به چاه ارت با اهم مناسب متصل شود.

درایو GEFRAN ADL300

ترمینال های فرمان درایو GEFRAN ADL300 :

خروجی های رله‌ای :  4 خروجی رله ای ( 1NO ) در قالب ترمینال‌های 50 – 57 برای این درایو در نظر گرفته شده است. فرامینی نظیر فعال کردن ترمز مکانیکی موتور آسانسور، فعال کردن کنتاکتور خروجی درایو، حالت Ready یا Fault درایو از طریق این خروجی‌ها قابل تنظیم هستند.

درایو GEFRAN ADL300

ورودی های دیجیتال : 9 ورودی دیجیتال 24VDC در قالب ترمینالهای 1 – 9  برای این درایو طراحی شده است. فرامین استارت، استوپ، External Fault ، Multispeed و  …..  از طریق تنظیم پارامترها قابل دسترسی هستند.

درایو GEFRAN ADL300

درایو GEFRAN ADL300

درایو GEFRAN ADL300

دیدگاهتان را بنویسید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟