درایو MICROMASTER

شرکت زیمنس با توجه به نیاز صنعت مدل های متنوعی از درایو (اینورتر) را طراحی و تولید کرده است. یکی از این مدل ها درایو میکرومستر می باشد. مهمترین ویژگی این مدل از درایوهای زیمنس طراحی ماژولار آنهاست. در این طراحی واحدهای مختلف درایو از جمله برد پاور، برد CPU، برد I/O و …. مجزا از یکدیگر بوده و از طریق سوکتها و کانکتورها به یکدیگر متصل میشوند. این ویژگی ماژولار بودن درایو MICROMASTER به روند عیب یابی و تعمیر کمک شایانی میکند. شرکت زیمنس این درایو را نه فقط به عنوان یک مدل بلکه به عنوان یک نسل معرفی کرده است که چندین تیپ مختلف را برای کاربردهای مختلف ارائه میدهد. درایو MICROMASTER شامل سه تیپ اصلی است :

درایو MICROMASTER
  • درایو میکرومستر MM420

این تیپ به عنوان یک محصول مقرون به صرفه و اقتصادی از سوی زیمنس طراحی و به بازار ارائه شده است. محدودیت در تعداد ورودی ها و خروجی های آنالوگ و دیجیتال ، عدم تنوع در روش های کنترلی و دیگر قابلیت ها از مواردی هستند که در انتخاب این تیپ درایو باید به آنها توجه کرد.

  • درایو میکرومستر MM430

این تیپ درایو با وجود اینکه امکان بکارگیری در کاربردهای دیگر را نیز دارد اما به صورت اختصاصی برای کاربرد فن و پمپ طراحی شده است. از آنجایی که کاربرد اصلی این تیپ فن و پمپ است رنج توان تولیدی آن از 7.5KW به بالاست.

  • درایو میکرومستر MM440

کامل ترین درایو این نسل به لحاظ روش های کنترلی متنوع ، ورودی ها و خروجی ها ، امکان اضافه کردن کارت های کنترلی نظیر کارت انکدر ، کارت شبکه و  ….  درایو میکرومستر MM440 می باشد.

برخی از فالتهای پرتکرار درایو میکرومستر :

  • F0001 : خطای اضافه جریان

دلایل :  معیوب بودن الکتروموتور ، نقص در کابلها و اتصالات ، زمان کم برای ACC  ، اتصال کوتاه در بخش پاور و IGBT

  • F0003 : خطای کاهش ولتاژ

دلایل : سطح ولتاژ ورودی کم است ، خازنها معیوب هستند ، مدارهای داخلی محاسباتی معیوب هستند و …..

  • F0004 : خطای افزایش دما

دلایل : فن سوخته است ، فن بدرستی جریان هوا ایجاد نمیکند، فضای اطراف درایو گرم بوده و تهویه صورت نمیگیرد، تنظیمات درایو مثل فرکانس کریر نامناسب انتخاب شده اند.

        ارتباط درایو میکرومستر با نرم افزار Drive monitor                               بررسی وضعیت LED ها و ولتاژهای کنترلیMICROMASTER MM430


MICROMASTER MM440

دیدگاهتان را بنویسید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟