کاربرد درایو ( اینورتر) در آسانسور

پیش از اینکه درایو ( اینورتر ) به عنوان کنترل کننده سرعت الکتروموتور AC در صنایع مختلف نظیر آسانسور و پله برقی به تجهیزی متداول تبدیل شود تابلو فرمان دوسرعته به طور گسترده در این صنعت مورد استفاده قرار میگرفت. در این نوع تابلو فرمان الکتروموتور دالاندر ( دو سرعته ) بوده که با استفاده از مدار رله – کنتاکتوری تنها با دو سرعت کند و تند حرکت میکند. این محدودیت در کنترل سرعت و همچنین قطع و وصل لحظه ای تغذیه الکتروموتور مسائلی را در پی دارد که به چند مورد اشاره میکنیم :

  • لرزش کابین در زمان شروع حرکت و توقف
  • ایجاد تنش مکانیکی و الکتریکی به الکتروموتور
  • عدم دقت توقف در سر طبقات
  • مصرف انرژی بالا
کاربرد درایو ( اینورتر) در آسانسور
کاربرد درایو ( اینورتر) در آسانسور

1: آسانسور متوقف است.
2: فرمان استارت صادر میشود و الکتروموتور با سرعت تند شروع به حرکت میکند در لحظه شروع حرکت به دلیل اینکه سرعت به صورت آنی از صفر به حداکثر میرسد کابین دچار شوک و لرزش میشود. ( نقطه بحرانی )
3: کابین با سرعت تند به حرکت خود ادامه میدهد تا به نزدیکی طبقه مورد نظر برسد.
4: با تحریک سنسورهای دور انداز سرعت الکتروموتور به صورت آنی از تند به کند تغییر میکند این تغییر لحظه ای سرعت شوک و لرزش را در کابین به همراه دارد. (نقطه بحرانی)
5: کابین با سرعت کند به حرکت خود ادامه میدهد تا به نزدیکی نقطه توقف برسد.
6: با تحریک سنسورهای توقف تغذیه سه فاز  الکتروموتور قطع میشود و ترمز مکانیکی کابین را متوقف میکند. در این مرحله ترمز مکانیکی زمانی عمل میکند که کابین هنوز در حال حرکت است لذا با توقف ناگهانی موجب شوک و لرزش در کابین میشود.
( نقطه بحرانی )
7: توقف کامل در سر طبقه مورد نظر به دلیل عملکرد ترمز مکانیکی و مسائلی نظیر اصطکاک ، اینرسی و سرخوردن کابین با دقت بالا صورت نمیگیرد.

به مرور زمان آشنایی بیشتر کارشناسان با قابلیت های درایو و همینطور مسائل و مشکلات تابلو فرمان دوسرعته که عموما قدیمی و فرسوده هستند موجب شد تا این تجهیز به عنوان کنترل کننده سرعت الکتروموتور جایگزین مدارهای رله – کنتاکتوری گردد. درایو (اینورتر) با تغییر فرکانس می تواند در یک بازه زمانی مشخص سرعت الکتروموتور را از صفر تا سرعت نامی به صورت پیوسته تغییر دهد. این کنترل سرعت پیوسته که با شیب ملایمی صورت میگیرد بسیاری از مشکلات تابلوهای دو سرعته را برطرف میکند.

کاربرد درایو ( اینورتر) در آسانسور
کاربرد درایو ( اینورتر) در آسانسور

1: آسانسور متوقف است.
2: فرمان استارت صادر میشود و درایو در یک بازه زمانی مشخص سرعت را با شیب ملایم از صفر به حداکثر میرساند شوک و لرزش در کابین حس نمی شود. ( شیب ملایم در لحظه استارت )
3: کابین با سرعت تند به حرکت خود ادامه میدهد تا به نزدیکی طبقه مورد نظر برسد.
4: با تحریک سنسورهای دور انداز سرعت الکتروموتور با شیب ملایمی از سرعت تند به کند تغییر میکند. این تغییر آرام سرعت از ایجاد شوک و لرزش جلوگیری می کند. ( شیب ملایم در لحظه کاهش سرعت )
5: کابین با سرعت کند به حرکت خود ادامه میدهد تا به نزدیکی نقطه توقف برسد.
6: با تحریک سنسورهای توقف درایو سرعت را از کند به آرامی به صفر رسانده و پس از آن فرمان ترمز مکانیکی صادر می شود. در این مرحله ترمز مکانیکی زمانی عمل می کند که سرعت کابین به صفر رسیده است لذا هیچگونه شوک و لرزشی احساس نمی شود. ( فرمان به ترمز مکانیکی بعد از صفر شدن سرعت توسط درایو )
7: با توجه به اینکه فرمان ترمز مکانیکی دقیقا بعد از توقف کامل کابین اعمال میشود هیچگونه سرخوردگی در کابین اتفاق نمی افتد و توقف با دقت بالا صورت میگیرد.

بیشتر بخوانید :
————————————————————————————————–

دیدگاهتان را بنویسید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟